ישנם בשוק מגוון רחב של סוגי ריצוף לגינה ולמרחב החיצוני כגון גרניט פורצלן, אבנים משתלבות, אבני צפחה ועוד. לכל אחד מהם יש יתרונות וחסרונות שיש לקחת בחשבון ולשקול היטב לפני שמחליטים איזה סוג ריצוף לבחור לגינה שלכם.

ריצוף חוץ חייב להיות בעל עמידות גבוהה לשחיקה ופגעי מזג האוויר השונים. מעבר לכך יש גורמים ומשתנים הקשורים באופן ספציפי למשטח אותו אתם מעוניינים לרצף ולצרכים האישיים שלכם, שכן סוג מסוים של ריצוף לגינה אחת, לא בהכרח מתאים לאחרת.

במידה ואתם מתלבטים איזה סוג ריצוף לבחור ומה השיקולים השונים בבחירת הריצוף אתם מוזמנים להעזר במומחים שלנו לבחירת ריצוף חוץ. 

 

 

מהן השיקולים בבחירת ריצוף חוץ?

תקציב ועלויות – השיקול הראשון שעלינו לבדוק, לפני בחירת הריצוף האיכותי והמותאם עבורכם, הינו התקציב. שכן סוגי הריצוף השונים נבדלים מהותית אחד מהשני ומספקים מענה לצורך שונה. ברוב המקרים כאשר מרחב הריצוף גדול יותר, כך המחיר שלו למטר יורד בהתאם. מומלץ שתבדקו לעומק את העלויות על מנת להגדיר תקציב מדויק ולוודא שאכן אתם לא חורגים ממנו. 

 אסתטיקה ויופי – חשוב להתאים את סוג הריצוף הנבחר, לצרכים האישיים שלנו מכיוון שסוג וסגנון העיצוב למשל יוקרתי, פשוט, מודרני, או מקורי הוא עניין של טעם אישי והתאמה לגינה או המרחב החיצוני שלנו. 

סוגי הריצוף השונים – לכל סוג ריצוף יש תכונות שונות ומגוונות ובנוסף יתרונות וחיסרונות שחשוב שנכיר בהם. למשל דק מעץ טבעי דורש תחזוקה רבה יותר, מאשר גרניט פורצלן או בזלת. 

בטיחות- אחד מהשיקולים החשובים ביותר, במיוחד במידה ויש לכם ילדים קטנים, זה בטיחות. מומלץ לבחור ברציפים פחות קשיחים וחלקים, שכן במהלך החורף לא יהיה מצב שתחליקו.

 

מספר סוגים עיקריים לבחירה של ריצוף

גרניט פורצלן – גרניט הינו פתרון פופולרי שמדובר על רציפי חוץ, עקב עמידותו הגבוהה ומחיר אטרקטיבי לכל כיס, שימוש בגרניט פורצלן מעניק אווירה יוקרתית ומכובדת לגינה.

מחיר ממוצע למ״ר: 250 ש״ח משתנה ותלוי מאוד. 

עץ טבעי – מקובל בעיקר בבתים פרטיים, ומעניק לחצר אווירה ביתית ואלגנטית. כאשר הבחירה בעץ, יש צורך בלא מעט תחזוקה שוטפת ובעיקר לצבוע אותו מדי שנה. 

מחיר ממוצע: קיים טווח רחב של מחירים, החל מ-350 ש״ח ועד 1,000 תלו בסוגי העץ הנבחר. 

אבני בזלת – ריצוף מומלץ מאוד, מכיוון שזו אבן חזקה מאוד ועמידה בפני נזקים, נחשבת לאחת האבנים החזקות ביותר, היום אפשר לרצף באבן בזלת גם בבית פרטי וגם במקומות אחרים. 

לסיכום, מוזמנים להתייעץ איתנו לגבי בחירת ריצוף החוץ האיכותי ביותר, בלחיצה כאן