וואטסאפ!

עיצוב הגינהמתעניינים בעיצוב הגינה באמצעות אבני מדרך? אצלנו בבזלת ישראל תוכלו לבחור ממגוון אבני מדרך איכותיות, למראה אסתטי ומסודר יותר למרחב החיצוני של החצר או הגינה.

במסגרת עיצוב הגינה, תוכלו לשלב שבילים לא רשמיים שתצרו באמצעות אבני מדרך: שבילים בחצר אחורית או צדית, באזורים פרטיים בגן או בחצר הראשית. בנוסף, תוכלו לרצף משטחי הסבה, פינות מנגל, בריכות נוי ורחצה או פינות משחק לילדים.

יצירת שביל מאבני מדרך, הוא יותר מדרך המחברת בין מספר מקומות בחצר. תכנון שביל מוצלח בגינתכם, יעביר את הפוסעים בה חוויה ייחודית ומרשימה עד להגעתם לפינות קסם מיוחדות בגן.

 

עיצוב באבני תיחום

צעד ראשון

בחירת סוג אבני המדרך

הצעד הראשון בעיצוב הגינה עם אבני מדריך, הוא בחירת סוג המדרכים. בחירת סוג האבנים היא עניין של טעם, שכן לכל אבן או חומר גלם האופי הייחודי לו.

השימוש באבן הבזלת כחומר גלם, יאפשר לכם להנות מעמידות השביל לאורך זמן, שכן האבן אינה זקוקה לתחזוקה או תחלופה כתוצאה מבלאי.

 

צעד שני

בחירת צבע האבן

אבני מדרך טבעיות לרוב מגיעות בכמה גוונים פופולריים: שחור, אפור, קרם, חום ואדמדם. הגוון המיוחד נוצר כתוצאה ממינרלים ומשקעים במשך אלפי שנים.

לצד אבני המדרך בצבע האהוב עליכם, מומלץ לשלב חלוקי נחל בצבעים מגוונים. כך למשל, אם תבחרו באבן מדרך בהירה, שלבו חלוקים בגוונים כהה.

אם בחרתם באבני מדרך בצבע קרם לעיצוב הגינה, ניתן יהיה להבחין בצמחים מאובנים שצורתם מופיעה על גבי האבן ויוצרת מראה טבעי ומיוחד.

אם החלטתם לבחור באבן שחורה או אפורה, המראה הכללי יהיה אחיד והגוונים ישמרו לאורך זמן.

 

צעד שלישי

הנחה נכונה של האבנים

כל שביל אבני מדרך ייחודי, מתחיל בהנחה נכונה של האבנים במקום. כשהאדמה ישרה, אין צורך לעבוד קשה ויש להוריד רק את החלק העליון שלה עד לעומק 3-4 ס"מ. כך ניצור נוחות מירבית בהליכה על השביל.

במידה והאדמה רטובה או ספוגית במקצת, יש לסלקה על ידי חפירה עמוקה יותר כדי למנוע שקיעה של האבן לאורך זמן.

 

שילוב אבני מדרך בעיצוב הגינה

בעיצוב והקמת גינות נעשה לעיתים קרובות שימוש באבני מדרך, המהוות בסיס ליצירת שבילים, משטחי ישיבה ותיחום אזורים.

אבני המדרך מגיעות במגוון צבעים, עיבודים וגדלים, החל מגודל קטן המתאים לגודלה של כף רגל וכלה בגדלים ענקיים בהתאם לצרכי תכנון ועיצוב הגינה.

אנו ממליצים לכם להתייעץ עם אנשי מקצוע כאשר בוחרים את אבני המדרך, מאחר ולכל אחת מהאבנים תכונות אחרות: עמידות, שינויי צבע וגוון במגע עם נוזל, תהליכי בלייה, ספיחה, עלות ועוד.

צוות המומחים של בזלת ישראל ישמח לייעץ לכם, לגבי בחירת אבני המדרך המתאימות ביותר לעיצוב הגינה. צרו קשר כעת