אם החלום שלכם שנים זה גינה משלכם בה תוכלו לשבת וליהנות מנוף של צמחיה ירוקה, עצי פרי, מפלי מים ורעש של פכפוך המים שמרגיע אתכם, החלום שלכם יכול להתגשם ללא צורך באיש מקצוע. באמצעות עבודות גינון וריצוף חוץ תוכלו להקים ולעצב את גינת חלומותיכם ואף ליהנות ממנה לאורך שנים רבות.

 

כיצד לבצע עבודות גינון וריצוף חוץ?

על מנת להקים גינה משלכם ולעצבה בהתאם לצרכים שלכם ללא עזרה של איש מקצוע, אתם חייבים לשים לב לדברים הבאים שתהיה לכם גינה מעוצבת ומיוחדת כמו שאתם חולמים כבר שנים. הדברים החשובים בעת עבודות גינון וריצוף חוץ כוללים את הדברים הבאים:

נקודות מים- חשוב שבגינה שאתם עומדים להקים יהיו נקודות מים שונות וכן חיבור למערכת ההשקייה ולברז הגן. במידה וישנם שני אזורים מחוץ לבית שבהם תהיה גינה וביניהם נמצא הבית או אפילו אזור מרוצף חשוב לדאוג לכך מראש שהמים יגיעו אליהם ויעברו מתחת לריצוף.

חשמל-  יש להניח תשתית חשמל עם חשמלאי מקצועי מראש ולמקם את השקעים בגינה אשר מוגנים למים באזורים שונים, וזאת על מנת  שבמצבים שונים שתצטרכו לחבר מכשירי חשמל תוכלו לבצע זאת ללא כל בעיה. כמו כן, חשוב שתהיה אפשרות לשליטה ע"י מפסק מיוחד מהבית.

צמחים בגינה- בחירת הצמחים לגינה חייבת להיעשות בקפידה רבה. יש להתייעץ במקביל לבחירת הצמחים עם גנן מקצועי ובעל ניסיון עם צמחים בשטח וכן לבחור את הצמחייה המתאימה לאקלים הנוכחי שבו נמצאת הגינה על מנת שהצמחים יחזיקו מעמד לאורך זמן רב וכן על מנת שלא יהיה צורך בבזבוז מים להשקייה. לכן חשוב לדעת מהם תנאי השטח וסוג הקרקע בטרם קונים צמחים

קווי  מתאר- קווי המתאר של הגינה כוללים שבילים, חצץ, מסלעות ועוד. כמו כן, חשוב לדעת האם נרצה פינת משחקים לילדים בגינה או פרגולה. כל זאת יהיה בהתאם לנתוני הגינה הקיימים. לכן יש צורך להתייעץ עם גנן מקצועי ובעל מקצוע שיעזור לכם לתכנן את קווי המתאר בהתאם לנתוני הגינה שלכם ובהתאם לסוג הקרקע שיש לכם.

תאורת גינה- לאחר שתכננתם את הגינה וטרם התחלתם בביצוע, ניתן להגיע לשלב בו אתם יודעים היכן ממוקמות הנקודות החשובות בגינה שתרצו להאיר אותן. זה יכו להיות פינת משחקים, תאורה לפרחים והצמחייה, שבילים ועוד.

 

באמצעות עבודות גינון וריצוף חוץ תוכלו לקבל גינה יפה, נוחה ומעוצבת בהתאם לצרכים האישיים שלכם.