טיפוח גינה ירוקה עם דשא וצמחייה טבעית, דורש השקעה של זמן ומשאבים רבים. אחת הדרכים לפתור את הבעיה זה שימוש בסלעים לגינה, טרנד עיצובי אשר צובר תאוצה ביותר ויותר מרחבים חיצוניים משותפים וגינות ומהווה מכנה משותף בולט בתחום עיצוב הנוף. סלעים אלו באים במגוון צורות, סוגים וגדלים וחשוב לתכנן מראש במדויק את מיקום הסלעים בגינה, קיימים מספר סוגים עיקריים של סלעים, סלע לקט, סלע בזלת וסלע טוף.

יתרונות של סלעים לגינה

גיוון רחב ומעניין- סלעים לגינה מגיעים במגוון סוגים, גדלים וצבעים כגון אבנים חלקות, אבנים מחוספסות ועוד. כתוצאה מהמגוון הגדול שקיים בשוק, כל אחד יכול לבחור לעצמו ובעזרת אנשי מקצוע את הסלע המותאם אישית עבורו. 

מחירים אטרקטיביים- סלעים לגינה הן מוצר בעל ביקוש רב, לכן נהוג לחשוב שאבנים אלו יקרות, אך ההפך הוא הנכון, כל אחד יכול להרשות לעצמו שילוב של אבני סלע בגינה, ללא שום חשש ובמחירים נוחים לכל כיס. 

חיסכון עצום במים- אם אתם מתלבטים, בין שימוש בעציצים לבין אבנים, אז חשוב להבין שאבני סלע חוסכים לנו זמן יקר מפני שביחס לעציצים לא נדרש להשקות את הדשא בגינה מדי יום ולבזבז כמויות גדולות של מים.

 

רעיונות לעיצוב הגינה בעזרת סלעים

שימוש באבני בזלת – שימוש באבנים חזקות אלו, מהווה בחירה מוצלחת וחכמה לטווח הארוך, שכן הסלעים כלל לא דורשים תחזוקה רבה ומעניקים לגינה מראה יוקרתי, טבעי ומעניין. 

 

סלעי טוף – סלע זה הוא נקבובי ורך באופן יחסי, שמעניק לגינה מראה עיצובי מושקע ומטופח ובשנים האחרונות השימוש בו גובר משנה לשנה, אמנם סלעים אלו דורשים מעט יותר תחזוק, מאשר הבזלת. 

 חלוקי נחל – חלוקי נחל אלו אבנים שמקורם הטבעי הוא בסמוך למקורות מים שונים כגון נהרות, אגמים ועוד, כתוצאה מכך אבנים אלו חלקות ומעניקות אווירה רגועה ומהנה לגינה. 

לסיכום, סלעים לגינה מספקים אלטרנטיבה מעולה מכל הבחינות אך מומלץ לשלבם עם דשא ירוק ופרחים צבעוניים, על מנת ליצור מראה מעניין ומגוון. 

 

מוזמנים להתייעץ איתנו בנוגע לשילוב אבנים בגינה שלכם ונשמח לעזור, בלחיצה כאן