שימוש בחיפוי קרקע או חלוקי נחל לעיצוב הגינה יצור משטח אחיד ומסודר ואף יחסוך במים, ימנע סחף, ימנע צמחייה ועשבים שוטים ואף ישמור על הטמפרטורה של הקרקע.

באמצעות חיפוי קרקע ניתן לעזור לאדמה לבצע את תפקידה טוב יותר על מנת ליהנות מהיבול שהיא נותנת.

 

באילו חומרים ניתן לבצע חיפוי קרקע?

באמצעות חומרים שונים כגון: חלוקי נחל בגדלים וצבעים שונים, אבני חצץ, טוף, אריחי טרקוטה, שברי רעפים, ריצוף גרנוליט אבני מדרך בין אם זה מאבני גרניט, אבני בזלת או אבנים אחרות ניתן לבצע חיפוי קרקע אשר משפיע רבות על מראה הגינה מבחינה אסתטית וכן על גדילת הצמחייה באופן מהיר.

 

יתרונות חיפוי קרקע?

באמצעות חיפוי קרקע לגינה הפרטית שלנו או לגינות ציבוריות ניתן ליהנות מהיתרונות הבאים:

חסכון במים- חיפוי הקרקע עוזרת לנו לחסוך בהוצאות המים באמצעות כך שהיא מפחיתה את צריכת המים שלנו. היא מונעת התאיידות משום שחיפוי הקרקע הוא מאין שכבה המונעת מהמים להתאייד. כמו כן, החיפוי עוזר למנוע מקרני השמש לפגוע באדמה וכתוצאה מכך הטמפרטורה יורדת ופחות מים מתאיידים.

מונע צמחיית פרא- באמצעות חיפוי בקרקע אין לנו עשבים שוטים וצמחיית פרא אשר יש צורך לטפל בהם.

העשרת הקרקע בחומרים חיוניים- באמצעות חיפוי בקרקע מתרחש תהליך של פירוק חומרים אורגניים לתוך הקרקע, מצב זה מעשיר את הקרקע בחומרים חיוניים וחשובים לגדילת הצמחים.

שכבת בידוד- באמצעות בידוד ניתן לשמור על הטמפרטורה של האדמה ועל החום שלה, כך ששורשי הצמחים מגונים כתוצאה מכך גדלים ופורחים בקצב מהיר.

הודות ליתרונות אלה השימוש בחיפוי הוא שימוש חשוב ומשמעותי לכל בעל גינה פרטית או ציבורית שרוצה לשמור על האדמה על מנת שתיתן תפוקה גבוהה. תחזוקה שוטפת ונכונה עוזרת לטבע לעשות את שלו ולנו לקבל תוצרת גדולה וטובה. כמו כן, חשוב להשתמש באביזרים שונים שיעזרו לנו לשמור על חיפוי נכון כמו חלוקי נחל הכוללים: אבני חצץ, אבני בזלת, אריחי טרקוטה ועוד.

 

מוזמנים להתייעץ איתנו בבחירת סוג האבן בלחיצה כאן