וואטסאפ!

חיפוי אבן לקירות חוץהעיר ירושלים ידועה באלמנט העיצובי שכל כך מאפיין אותה – והוא חיפוי האבן הירושלמית בקירות החוץ של בתי העיר. בעבר הייתה זו דרך הבניה המקובלת שהסבה לעיר את המראה המיוחד שלה וכיום - חוק עירוני מיוחד קובע כי הבתים מחויבים להתעטף בחיפוי אבן לקירות חוץ. מראה האבן הייחודי של ירושלים לא שמור רק לה: במקומות אחרים בארץ, שבהם יש אבנים מסוגים אחרים, ישנן מסורות בניה עתיקות וחיפויים המתאימים למקום, למשל בטבריה שבה נמצא בתים עם חיפוי אבן בזלת. בהמשך למסורות העתיקות, גם היום נבנים בתים עם חיפוי אבן לקירות חוץ – לא רק בירושלים.

למה לנו חיפוי אבן לקירות חוץ

חיפוי אבן לקירות חוץ החלה כשיטת בניה הכרחית מהאבן שהייתה נפוצה במקום. האבן שנראתה כלפי חוץ, הייתה בעצם החומר שממנו עשויים הקירות עצמם והיא שנתנה להם חיזוק ויציבות. עם השנים ושכלול שיטות הבניה, הפך מראה חיפוי האבן לאלמנט עיצובי שמאפיין בית חזק ויציב ומראה עתיק. חיפוי אבן לקירות חוץ יוצר רושם על באי הבית ולכן הוא משולב פעמים רבות בחלק מהקירות והעמודים שבקדמת הבית, לצד קירות שאינם מחופים באבן.

סוגים שונים של חיפוי אבן לקירות חוץ

כיום חיפויי האבן המוצעים לצרכן הם רבים. כל סוג של חיפוי אבן מביא עמו נופך עיצובי משלו ולכן יש לבחור אותו בקפידה. החיפוי הידוע מכולם הוא חיפוי האבן הירושלמית בצבע חום טבעי, בגימור חלק או מחוספס. כדאי לכם לדעת שיש חיפוי אבן לקירות חוץ – לא רק בירושלים: גם אבן הבזלת מאזור הגולן והצפון משמשת אותנו לחיפוי קירות חוץ. לצדן, אנו מוצאים גם את הבריקים האדומים הקטנים המשווים לבית מראה אירופאי. בעזרת בריקים בצורות שונות ובצבעים שונים הקיימים היום, ניתן ליצור עיצובים שונים למראה הבית: מראה עתיק, כפרי, תעשייתי, אירופאי או יוקרתי –הכל אפשרי.

מתאימים לכם חיפוי אבן לקירות חוץ – לא רק בירושלים 

אז כפי שכבר הבנתם, ניתן ליצור חיפוי אבן לקירות חוץ – לא רק בירושלים. אם גם אתם מעוניינים לעצב את הבית שלכם בעזרת חיפוי אבן לקירות חוץ, פנו עוד היום אל המומחים שלנו בבזלת ישראל – החברה המובילה לייצור וייבוא אבנים בישראל.