אבני תיחום נועדו על מנת להעניק מראה מסודר ואסתטי יותר לגינה, שכן אחד השימושים שלהם הוא להוסיף אותן מסביב לשיחים או העציצים בגינה. גם כאשר שוקלים שימוש באבנים אלו שמהוות חלק בלתי נפרד מעיצוב איכותי ונכון של הגינה יש להבין שקיים מגוון סוגים רחב של אבנים, שמספקות מענה לפתרון אחר. המאמר יעזור לכם להבין את היתרונות של אבנים אלו. 

 

מהן השיקולים בבחירת אבני תיחום?

סדר ואסתטיות – כאשר משתמשים באבנים אלו, חשוב לציין שהגינה הופכות למסודרת ומושקעת יותר, שכן השימוש העיקרי של אבנים אלו הוא להוסיף אותן מסביב לפרחים או עציצים בגינה. 

בטיחות- אבני תיחום תורמות לרמת הבטיחות של הגינה, שכן אבנים אלו משמשות כסוג של גבול או גדר, בין אזורי הקרקע השונים במרחב החיצוני או בגינה. כך שיהיה ניתן להבדיל ולהגדיר בין אזורים חלקים, צמחים בגינה ועוד.

גמישות – שימוש נוסף של אבני תיחום, הוא כאשר יש רצון או צורך להבליט חלק מסוים בגינה, או ליצור הרמוניה מתאימה, כך שהגמישות העיצובית גבוהה יותר. 

גיוון רחב – אבנים אלו עוזרות לעצב את הגינה או החצר שלנו, באופן מגוון ומעניין מכיוון שהשימוש באבני תיחום עוזר לנו להשתמש במגוון חיפויי קרקע שונים. 

 

בחירת אבני תיחום לגינה

סוג ואיכות- יש סוגים שונים של אבנים ומבחר רחב, לפני שאתם בוחרים את האבן המושלמת עבורכם חשוב לוודא את האיכות והדרישות מבחינת התחזוקה והחומר. אנו ממליצים על בזלת עקב כך שהיא אינה דורשת תחזוקה רבה והיא אבן איכותית ביותר. 

סגנון העיצוב- אנשים שונים, יאהבו אבנים שונות. בזלת למשל מעניקה מראה יוקרתי יותר ואבני חלוק מראה טבעי ומושקע. לכן תוודאו שהעיצוב מותאם לגינה או המרחב החיצוני שלכם.

תקציב- יש אבנים במגוון רחב של מחירים, הקפידו לעשות סקירת שוק של מחירים על מנת לבדוק איפה תקבלו את האבנים האיכותיות ביותר, במחיר הטוב ביותר ושלא תחרגו מהתקציב שהגדרתם לעצמכם.

תכנון – לפני שניגשים לבחירת האבנים, חשוב לתכנן בדיוק איפה יניחו אותן וכיצד הן ישתלבו באותו מקום. 

בטיחות- הקפידו שהאבנים מונחות בצורה איכותית, שלא מסכנת אף אחד מעוברי האורח.

 

סוגים עיקריים של אבני תיחום

אבן פירוק עתיקה – אבני פירוק, או אבנים עתיקות. הן כיום סגנון עיצובי חם ביותר, עקב המראה האותנטי שלהן. 

אבני בזלת – אבנים חזקות שלא דורשות תחזוקה רבה, שנוצרים כתוצאה מהתפרצות געשית, מה שיצר אצלה מראה טבעי ואציל שיכול להתאים לכל גינה או מרחב חיצוני. 

אבני הטופו – מגיעות מדרום מזרח אירופה בגדלים שונים, יש להן בד״כ מראה גס ומחוספס.

אך הן מוסיפות אווירה טבעית לגינה. 

 

 לסיכום,  אבני תיחום הן חלק בלתי נפרד מעיצוב הגינה או המרחב החיצוני וחשוב מאוד להשקיע בהן מחשבה רבה, חשוב לקחת בחשבון שיקולים של תכנון, בטיחות, תקציב ועוד.

נשמח לעזור לכם בבחירת אבני התיחום לגינה שלכם, בלחיצה כאן