אבני מדרך מהוות בסיס ליצירת שבילים ולתיחום אזורים ומגיעות במגוון רחב של סוגים צבעים, עיבודים וגדלים, החל מגודל קטן המתאים לפסיעת כף רגל וכלה בגדלים עצומים.

בחברת בזלת ישראל מבחר רחב של אבני מדרך וריצופים העשויים מסלעי בזלת, מאבן, מכורכר ומסלעי שכבות למיניהם. 

 

לפניכם מבחר דוגמאות:

נמאס לכם להתמלא בבוץ ברגע שאתם עוברים בגינה? מומלץ שתשקלו שימוש באבני מדרך. אבני מדרך בעיקר לגינה, הן מוצר שהופך לפופולרי יותר לשימוש בשל היתרונות הרבים שלו. שימוש בסוגים השונים של אבנים אלו מספק לכם מענה איכותי, אסתטי יעיל ומסודר למרחב החיצוני של הבית. אך לפני שניתן לכם דרכים פרקטיות כיצד תוכלו לשלב אבנים אלו, חשוב שנענה על השאלה מה אלו אבני מדרך?

היתרונות של אבני מדרך

אבני מדרך משתלבים בצורה מושלמת בגינה. 

מוסיפים יופי ועיצוב ייחודי, ניתן לבחור אבני מדרך לשביל מסוגים שונים של אבנים טבעיות בגווני צבע משתנים בהתאם להעדפה אישית.

מונעים צמיחה של עשב בר, עקב כך שאבני המדרך עשויות מאבן טבעית לרוב, מדובר על אבנים חזקות  שמונחות על גבי האדמה בגינה ובעזרת שביל מותאם ניתן יהיה למנוע צמיחה של עשבים שוטים. 

חיפויי קרקע

הביטוי אבני מדרך למעשה מתייחס למגוון סוגים של אבנים, שנותנים מענה במרחב החיצוני של הבית. לרוב הכוונה לחתיכות של סלעים טבעיים או תעשייתיים. האבנים מוצעות במגוון צבעים החל מאדום, שחור, אפור, צהוב ירוק ועוד… ניתן לשלב את אבני המדרך במרחב החיצוני במגוון דרכים, כגון יצירת שבילים מרוצפים, תיחום אזורים, יצירת ערוגה או הפרדה בין שטחים. אבני מדרך לגינה הן בסיס יציב ליצירת שבילים בגינה והן מגיעות במגוון רחב של צורות, צבעים, חיתוכים וגדלים, ריכזנו עבורכם 5 רעיונות ליצירת שביל עם אבני מדרך.

השתמשו באבני מדרך בזלת

אבן בזלת הינה למעשה, אבן יסוד טבעית הנוצרת כתוצאה מתהליכים וולקנים, לבזלת ישנו מראה מרשים וייחודי צבעה השחור והמרקם המרשים שלה יוצרים רושם מכובד מאוד. בזלת הינה אבן קשה ומוצקה מאוד, שיכולה להחזיק בגינה שנים רבות, לכן שימוש באבן בזלת בריצוף מרחבים חיצוניים עשוי להיות החלטה נפלאה מבחינה עיצובית וגם חומרית. מומלץ לשלב את אבן הבזלת עם אבנים אחרות וליצור מראה מיוחד וטבעי, המחיר של אבן זו אינו גבוה במיוחד ובעזרתה תוכלו לעצב את מראה הגינה.  

שלבו צמחים בין אבני המדרך

על מנת להוסיף צבע וחיים, לשביל בגינה או למרחב החיצוני שלכם מומלץ לשלב צמחים קטנים ונמוכים, אשר גדלים בין אבני המדרך לצמחים אלו חשוב שתהיה יכולת להתגבר על מעבר הולכי רגל. בשביל לבחור את הצמחים הנכונים יש לשים לב למספר משתנים: סוג הקרקע ותנאי הלחות בה, כמות האור שמקרינה על השביל (צל/שמש) ומספר האנשים שיעברו בשביל.

הוספת חלוקי נחל מסביב לשביל האבנים

הנחת חלוקי נחל בין האבנים מעניקה איזון נאה וגורמת לשביל להיות יצירתי ומרשים במיוחד. 

תאורת השביל

בכדי שהשביל ישתלב בצורה מושלמת עם הגינה, יש לדאוג לתאורה מתאימה, שכן חלק חשוב משימושי השביל הם הליכה. חשוב לזכור, כי מעבר לאור שהתאורה מספקת, גופי התאורה יוצרים צלליות ואפקט דרמטי מרשים ומסקרן בגינה הביתית. 

מומלץ לשלב אבנים טבעיות

שילוב של אבני דריכה אשר עשויות אבן טבעית, פעמים רבות תהיה הבחירה הטובה ביותר, מהסיבה שהמראה של האבן ישתלב באופן הרמוני ומתאים יותר עם המראה של הגינה עצמה.

מוזמנים להתייעץ איתנו לגבי בחירת אבני המדרך האיכותיות ביותר בלחיצה כאן!